Niemowlaczek. Forum o Niemowlakach
http://forum.twoj-niemowlaczek.com.pl/

Dzieci z atopowym zapaleniem skóry.
http://forum.twoj-niemowlaczek.com.pl/viewtopic.php?f=14&t=4964
Strona 1 z 1

Autor:  Asina [ 5 wrz 2017, o 09:18 ]
Tytuł:  Dzieci z atopowym zapaleniem skóry.

Jestem mamą 2 chłopców 2,5 i 1,5 roku. Obaj borykają się z atopowym zapaleniem skóry. Lekarz twierdzi, że nie jest tak najgorzej i niedługo z tego wyrosną. Ale najgorsze są problemy ze spaniem. W ostatnim czasie udało mi się znaleźć informacje o emolientach do kąpieli i dla wszystkich osób szukających pomocy podaję link do artykułu http://www.eloderm.pl/emulsja-do-kapieli.html Wiem, że z tą chorobą ciężko wygrać, bo lekarstwa na nią nie ma, a jak dziecko ma stwierdzoną ostrą formę, to z chorobą trzeba walczyć przez całe życie. Piszcie jak wy sobie radzicie. Czasami nawet napisanie żeby się wyżalić jest potrzebne, a przy okazji można znaleźć nowe informacje.

Autor:  poolia [ 26 wrz 2018, o 10:22 ]
Tytuł:  Re: Dzieci z atopowym zapaleniem skóry.

Borykam się z AZS od urodzenia, więc trochę doświadczenia nabrałam. Przede wszystkim musisz unikać kupowania im szorstkich, wełnianych ciuchów, rękawic, szalików, bo każde z nich będzie podrażniać. Nie można też doprowadzać do przegrzewania ciała. Trzeba też dobrać pielęgnację do pory roku - jesienią i zimą dobrze jest używać tłustych kremów, a latem wybierać kremy o lekkiej konsystencji.

Autor:  langer [ 22 lis 2018, o 15:15 ]
Tytuł:  Re: Dzieci z atopowym zapaleniem skóry.

Emolium jest dobre na tą przypadłość, ale tylko doraźnie, gdy skóra wyjątkowo piecze. Nie widziałam po nim żadnych rewelacyjnych rezultatów, gdy używałam go jako metody leczenia. Do tego typu chorób skóry warto zaczynać od łagodnych kremów o silnym działaniu nawilżającym, a potem przerzucić się na nieco droższe dermokosmetyki, przeznaczone do AZS. Warto pamiętać, że leczenie nie kończy się na kosmetykach i należy też dbać o higienę (by się nie pocić), nosić przewiewne, oddychające ciuchy i nawet zaklejać te miejsca plastrami włókninowymi, gdy jest bardzo źle i wykwity są w miejscu często podrażnianym - mi pomaga, jak wyjdą na dłoniach.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/