Niemowlaczek. Forum o Niemowlakach
http://forum.twoj-niemowlaczek.com.pl/

szczepić, czy nie szczepić
http://forum.twoj-niemowlaczek.com.pl/viewtopic.php?f=11&t=4424
Strona 1 z 1

Autor:  szałwia [ 11 wrz 2015, o 12:42 ]
Tytuł:  szczepić, czy nie szczepić

W kilku miastach w Polsce władze lokalne wpadły na pomysł by przy rekrutacji dzieci do przedszkola dawać dodatkowe punkty tym dzieciom co przeszły obowiązkowe szczepienia. Są miasta w których radni wręcz zabronili przyjmowania dzieci jeżeli nie mają szczepień. Celem takiego działania jest mam nadzieję zwrócenie uwagi na problem cofania się w rozwoju występujący u niektórych rodziców. Ja wiem nawet światło czerwone na skrzyżowaniu jest dla niektórych kwestią "interpretacji". Przecież przepisy są po to by je bezmyślnie łamać, bo po prostu postawić na swoim.
Po co przestrzegać obowiązkowych szczepień skoro są znachorzy i różni uzdrowiciele.
"Przecież to że moje nieszczepione dziecko zachoruje to czysty rachunek prawdopodobieństwa. Przecież od lat dzieci nie chorują".
Nie chorują bo są szczepione!
Znachorzy, cudotwórcy i nawiedzone grono w beretach wykonanych z wełny pochodzącej od kóz angorskich byli zawsze w modzie. To, że to będzie się to rozwijało w XXI wieku wśród ludzi zamożnych i wykształconych tego chyba nikt nie rozumie. Na nic zdają się wykłady, prelekcje i publikacje że nie ma żadnej korelacji między szczepieniem, a autyzmem. Jednak społeczeństwo na całym świecie przechodzi kryzys zaufania do wszystkiego. Podważane są struktury państwowe, praworządność policji, sprawiedliwość sądów, podważa się też wiedzę lekarzy. Oczywiście jest tak na całym świecie i Polska nie jest wyjątkiem.
Ostatnio jeden z polityków z partii popieranej przez Episkopat w Polsce stwierdził "że nie siedzi na pasku u Franciszka i nie musi go słuchać!"
Do czego doszliśmy?
Rząd i władze samorządowe chcąc zobligować rodziców by szczepili własne dzieci https://www.doz.pl/czytelnia/a11735-Ministerstwo_Zdrowia_chce_promowac_szczepienie_dzieci . Nie chodzi o ich zdrowie, ale pozostałe dzieci.
Rozumne państwo musi przewidywać różne zdarzenia, w tym kataklizmy, czy wojnę. Czy mamy być temu przeciwni bo jakaś partia chce przejąć władzę. To ż4e oni bojkotują i niszczą wszystko to wiemy. Ale co dalej?
Te same twarze walczące by nie szczepić dzieci, nie dawać ich do szkół w wieku 6 lat, tak samo domagały się szczepionek na grypę.
Przynajmniej wiadomo na czyim oni są pasku.
Co o tym myślicie ?

Autor:  Basia1 [ 22 lis 2016, o 20:42 ]
Tytuł:  Re: szczepić, czy nie szczepić

Ja szczepie i wydaje mi się że to rozsądne zarówno z punktu widzenia rodzica jak i w trosce o dziecko swoje i inne

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/